News - 05.04.2011

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii

sterowanie oświetleniem ulicznymMinister środowiska prof. Andrzej Kraszewski na konferencji prasowej w Ministerstwie Środowiska, która odbyła się 31-03-2011 zaprezentował listę najbardziej proekologicznych innowacyjnych projektów aktualnie prowadzonych w Polsce. Z nieskrywaną dumą informujemy, że firma APANET ze swoim projektem inteligentnego systemu sterowania oświetleniem (i innymi urządzeniami elektrycznymi) znalazła się na tej liście.

Traktujemy fakt wybrania naszego rozwiązania przez kapitułę konkursu GreenEvo jako duże wyróżnienie i jednocześnie szansę, aby dzięki wsparciu Ministerstwa Środowiska oraz Rządu, rozwijać nasz projekt oraz promować jego zalety na rynkach polskim i ogólnoeuropejskim. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania z zakresu poprawy efektywności energetycznej, z racji na naturalną cechę generowania oszczędności ekonomicznych i ekologicznych (niższa emisja gazów cieplarnianych) promują się same, gdyż przynoszą wymierne korzyści ich użytkownikom.

Wyróżnienie GreenEvo pomoże nam jednak na pewno przekonać, do tego typu rozwiązań, jeszcze nieprzekonanych.

Więcej o konkursie GreenEvo można przeczytać na stronie http://greenevo.gov.pl/

Rozwiązania

Rozwiązania sterowanie oświetleniem ulicznym

LonWorks

LonWorks

inteligentne sterowanie oświetleniem

LonWorks jest to ogólnoświatowy standard dla rozproszonych systemów automatyki i sterowania stworzony przez amerykańską firmę Echelon. Do komunikacji wykorzystywany jest standardowy protokół LonTalk, dzięki czemu urządzenia LonWorks różnych producentów bez przeszkód mogą ze sobą współpracować.