News - 29.03.2012

Nowiny Jeleniogórskie o Apanet Green System

sterowanie oświetleniem ulicznymZ przyjemnością informujemy, że nasza instalacja pilotażowa w Jeleniej Górze została opisana w lokalnej prasie. Nowiny Jeleniogórskie opisały ideę inteligentnych sieci sterowania oświetleniem ulicznym w prosty sposób, tak aby każdy czytelnik mógł poznać sposoby oszczędzania energii elektrycznej testowane aktualnie na ulicach Jeleniej Góry.

Działalność edukująca podmioty zarządzające oświetleniem ulicznym jak i mieszkańców, którzy są bezpośrednimi użytkownikami systemu oświetleniowego bardzo pomaga w propagowaniu oszczędzania energii elektrycznej.

Mieszkańcy widzą również, że włodarze robią wszystko, co możliwe aby rachunki za prąd ze wspólnej kasy miejskiej były jak najniższe. Miasto aby mogło się rozwijać potrzebuje pieniędzy, które może zaoszczędzić stosując nowoczesne inteligentne systemy zarządzania. Z pomiarów sieci testowej wynika, że oszczędności wynoszą około 37%.

http://www.nj24.pl/article/eksperyment-na-ma%C5%82cu%C5%BCy%C5%84skiego

Rozwiązania

Rozwiązania sterowanie oświetleniem ulicznym

LonWorks

LonWorks

inteligentne sterowanie oświetleniem

LonWorks jest to ogólnoświatowy standard dla rozproszonych systemów automatyki i sterowania stworzony przez amerykańską firmę Echelon. Do komunikacji wykorzystywany jest standardowy protokół LonTalk, dzięki czemu urządzenia LonWorks różnych producentów bez przeszkód mogą ze sobą współpracować.