News - 27.05.2011

Po EXPOPOWER 2011

Systemy informatyczne wspierające oszczędzanie energiiDziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko targowe na EXPOPOWER 2011. Bardzo nas ucieszyło duże zainteresowanie naszym Systemem inteligentnego sterowania oświetleniem ulic. Odwiedzający mogli własnoręcznie przekonać się jak w prosty sposób można oszczędzić do 50% kosztów oświetlenia ulic. Instalacja systemu jest prosta i nie wymaga żadnych trudnych, drogich czy skomplikowanych prac.

Równolegle do Targów GREENPOWER 2011 odbywających się w tym samym czasie w Poznaniu miało miejsce II Forum Polskiej Grupy Agencji Energetycznych, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w sesji IV pt. Systemy informatyczne wspierające oszczędzanie energii z prezentacją: SmartGrid, Smart StreetLighting – praktyczne sposoby oszczędzania. Mieliśmy okazję zainteresować słuchaczy możliwościami jakie daje SmartGrid oraz z oszczędnościami jakie można osiągnąć racjonalnie gospodarując energią elektryczną w oświetlaniu ulic.

Rozwiązania

Rozwiązania sterowanie oświetleniem ulicznym

LonWorks

LonWorks

inteligentne sterowanie oświetleniem

LonWorks jest to ogólnoświatowy standard dla rozproszonych systemów automatyki i sterowania stworzony przez amerykańską firmę Echelon. Do komunikacji wykorzystywany jest standardowy protokół LonTalk, dzięki czemu urządzenia LonWorks różnych producentów bez przeszkód mogą ze sobą współpracować.