News - 27.11.2012

Umowa z firmą Budimex S.A

APANET Green System podpisała umowę z firmą Budimex S.A. APANET Green System zrealizuje system inteligentnego sterowania oświetleniem ulicznym na powstającej obwodnicy Jędrzejowa. Będzie to kolejny modelowy system inteligentnego sterowania oświetleniem ulicznym, który pomoże firmom wypracować standard realizacji podobnych przedsięwzięć w przyszłości.

Rynek inteligentnych rozwiązań oświetlenia zaczyna dynamicznie rozwijać się w Polsce i wymaga nieustannej współpracy edukacyjnej między wykonawcami i inwestorami. Doskonałym przykładem takiej współpracy są wspólne działania firmy APANET Green System sp. z o.o. z firmą Budimex S.A. oraz inwestora – Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Bardzo dobrym znakiem na przyszłość jest otwarte podejście GDDKiA do nowych rozwiązań i chęć dokładnego zrozumienia każdego aspektu realizowanego projektu.

Rozwiązania

Rozwiązania sterowanie oświetleniem ulicznym

LonWorks

LonWorks

inteligentne sterowanie oświetleniem

LonWorks jest to ogólnoświatowy standard dla rozproszonych systemów automatyki i sterowania stworzony przez amerykańską firmę Echelon. Do komunikacji wykorzystywany jest standardowy protokół LonTalk, dzięki czemu urządzenia LonWorks różnych producentów bez przeszkód mogą ze sobą współpracować.