News - 19.11.2015

XXIV Krajowa Konferencja Oświetleniowa Technika Świetlna 2015

ludzikc_lqW dniach 19-20 listopada 2015 roku weźmiemy udział w XXIV Krajowej Konferencji Oświetleniowej – Technika Świetlna 2015 w Warszawie. Wydarzenie jest okazją do przedstawienia najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie techniki świetlnej.
Spotkaniu towarzyszyć będzie ekspercka dyskusja na temat nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych przy realizacji oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego.
Nasi przedstawiciele w ramach prowadzonych obrad podzielą się doświadczeniem zdobytym przy projektowaniu, wdrażaniu oraz sterowaniu inteligentnymi systemami oświetlenia ulicznego.
Konferencja organizowana jest przez Polski Komitet Oświetleniowy Stowarzyszenia Elektryków Polskich i Zakład Techniki Świetlnej Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja została wpisana do kalendarza Międzynarodowego Roku Światła, którego obchody uroczyście zainaugurowano w styczniu, w siedzibie UNESCO w Paryżu.

Rozwiązania

Rozwiązania sterowanie oświetleniem ulicznym

LonWorks

LonWorks

inteligentne sterowanie oświetleniem

LonWorks jest to ogólnoświatowy standard dla rozproszonych systemów automatyki i sterowania stworzony przez amerykańską firmę Echelon. Do komunikacji wykorzystywany jest standardowy protokół LonTalk, dzięki czemu urządzenia LonWorks różnych producentów bez przeszkód mogą ze sobą współpracować.