Historia inteligentne sterowanie oświetleniem

Firma APANET została założona w 2003 roku jako spółka cywilna. Od początku zajmowała się projektowaniem i produkcją nowoczesnych mikroprocesorowych urządzeń sterujących oraz całych systemów automatyki i sterowania. Wieloletnie doświadczenie pracowników i właścicieli firmy sprawiło, że APANET może pochwalić się wieloma projektami i produkcją sięgającą już tysięcy sztuk rocznie, co w przypadku zaawansowanych technologicznie urządzeń elektroniki, jest ilością znaczącą. Firma jest bodaj największym producentem urządzeń działających w technologii LonWorks w tej części Europy. Dużą część naszej produkcji tworzymy dla największych firm branży automatyki i sterowania inteligentnymi budynkami. Jednak obszar zainteresowania firmy jest dużo szerszy. APANET realizuje zaawansowane projekty od poziomu koncepcji do samej produkcji dla różnych branż.

APANET ma bardzo prężnie działający dział badań i rozwoju (R&D) z ogromnym praktycznym doświadczeniem w nowoczesnych technologiach elektronicznych i dzięki temu jest na bieżąco z nowoczesnymi trendami w świecie elektroniki. Pozwala nam to zaproponować, w przypadku realizacji projektów dedykowanych, rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Takie elastyczne podejście przynosi pozytywne rezultaty zarówno nam, jak i klientom – ciągle rośnie ilość naszych partnerów i zadowolonych klientów, którzy dzięki naszym projektom mogą mieć nowoczesne i pewnie działające urządzenia i systemy. Dostęp do najnowszych technologii oraz wiedza z zakresu jej wykorzystywania umożliwiła też dzielenie się nią na zasadzie konsultingu, co firma z sukcesem realizowała.

Ciągły rozwój firmy APANET oraz rozszerzające się pola zainteresowań sprawiły, że aby zachować porządek organizacyjny oraz dla ułatwienia rozwoju w 2010 roku powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością APANET Green System sp. z o.o., której zadaniem jest tworzenie i sprzedaż systemów mających na celu zmniejszanie zużycia energii w miejscach, w których jest to możliwe.

APANET Green System sp. z o.o. zamierza wykorzystywać wiedzę i doświadczenie firmy APANET, z której się wywodzi.

Rozwiązania

Rozwiązania inteligentne oświetlenie drogowe

LonWorks

LonWorks

inteligentne oświetlenie hal

LonWorks jest to ogólnoświatowy standard dla rozproszonych systemów automatyki i sterowania stworzony przez amerykańską firmę Echelon. Do komunikacji wykorzystywany jest standardowy protokół LonTalk, dzięki czemu urządzenia LonWorks różnych producentów bez przeszkód mogą ze sobą współpracować.

Aktualności

Aktualności oświetlenie hal

O przyszłości otwartych inteligentnych systemów sterownia

14.02.2018 | O przyszłości otwartych inteligentnych systemów sterownia, w rozmowie z agencją [...]

Spotkania B2B Apanet z firmami tajwańskim

23.10.2017 | Dziś, tj. 23 października bierzemy udział w spotkaniach B2B zorganizowanych [...]