Historia inteligentne sterowanie oświetleniem

Firma APANET została założona w 2003 roku jako spółka cywilna. Od początku zajmowała się projektowaniem i produkcją nowoczesnych mikroprocesorowych urządzeń sterujących oraz całych systemów automatyki i sterowania. Wieloletnie doświadczenie pracowników i właścicieli firmy sprawiło, że APANET może pochwalić się wieloma projektami i produkcją sięgającą już tysięcy sztuk rocznie, co w przypadku zaawansowanych technologicznie urządzeń elektroniki, jest ilością znaczącą. Firma jest bodaj największym producentem urządzeń działających w technologii LonWorks w tej części Europy. Dużą część naszej produkcji tworzymy dla największych firm branży automatyki i sterowania inteligentnymi budynkami. Jednak obszar zainteresowania firmy jest dużo szerszy. APANET realizuje zaawansowane projekty od poziomu koncepcji do samej produkcji dla różnych branż.

APANET ma bardzo prężnie działający dział badań i rozwoju (R&D) z ogromnym praktycznym doświadczeniem w nowoczesnych technologiach elektronicznych i dzięki temu jest na bieżąco z nowoczesnymi trendami w świecie elektroniki. Pozwala nam to zaproponować, w przypadku realizacji projektów dedykowanych, rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb klienta. Takie elastyczne podejście przynosi pozytywne rezultaty zarówno nam, jak i klientom – ciągle rośnie ilość naszych partnerów i zadowolonych klientów, którzy dzięki naszym projektom mogą mieć nowoczesne i pewnie działające urządzenia i systemy. Dostęp do najnowszych technologii oraz wiedza z zakresu jej wykorzystywania umożliwiła też dzielenie się nią na zasadzie konsultingu, co firma z sukcesem realizowała.

Ciągły rozwój firmy APANET oraz rozszerzające się pola zainteresowań sprawiły, że aby zachować porządek organizacyjny oraz dla ułatwienia rozwoju w 2010 roku powstała spółka z ograniczoną odpowiedzialnością APANET Green System sp. z o.o., której zadaniem jest tworzenie i sprzedaż systemów mających na celu zmniejszanie zużycia energii w miejscach, w których jest to możliwe.

APANET Green System sp. z o.o. zamierza wykorzystywać wiedzę i doświadczenie firmy APANET, z której się wywodzi.

Rozwiązania

Rozwiązania inteligentne oświetlenie drogowe

LonWorks

LonWorks

inteligentne oświetlenie hal

LonWorks jest to ogólnoświatowy standard dla rozproszonych systemów automatyki i sterowania stworzony przez amerykańską firmę Echelon. Do komunikacji wykorzystywany jest standardowy protokół LonTalk, dzięki czemu urządzenia LonWorks różnych producentów bez przeszkód mogą ze sobą współpracować.

Aktualności

Aktualności oświetlenie hal

Apanet na IoT Fest Warszawa

29.06.2017 | IoT Fest jest cyklem jednodniowych bezpłatnych wydarzeń, które odbywają się [...]

Nasz film! W prostych słowach o zaawansowanej technologii

22.04.2017 | O tym, czym jest, w jaki sposób działa i jakie [...]